Światowy Dzień Owoców i Warzyw

18 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw!

Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkle akcje pt. „Śniadanie daje moc!”. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę- wyjątkowe śniadanie! Dzieci w oparciu o wiedzę zdobytą na lekcji dotyczącą piramidy zdrowego żywienia samodzielnie przygotowały dla siebie posiłek. Wykazały się przy tym dużą kreatywnością ! Przyrządzone śniadanie było nie tylko zdrowe ale również apetycznie wyglądało na talerzu. Powstały prawdziwe dzieła sztuki:)) Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji!

Cel został osiągnięty. Teraz każde dziecko wie, że bez śniadania nie możne wyjść z domu. Śniadanie daje nam MOC, ENERGIĘ do pracy, zabawy czy nauki! Nasze hasło brzmi: „Śniadanie w domu z rana, w szkole szóstka murowana”.