Spotkanie z zawodnikami klubu koszykówki King Wilki Morskie Szczecin

19 grudnia 2018 roku naszą szkołę SP nr 42 odwiedzili długo wyczekiwani goście zawodnicy ekstraklasowego klubu koszykówki King Wilki Morskie Szczecin w składzie: Paweł Kikowski, Darrell Harris, Mateusz Bartosz oraz mediameneger zespołu Przemysław Sierakowski.
Na początku spotkania przywitaliśmy sportowców gromkimi brawami, a potem oddaliśmy im głos. Panowie wtajemniczyli nas w charakterystykę swojego zawodu, oraz przybliżyli nam troszkę świat koszykówki.
Następnym punktem programu było przedstawienie prezentacji multimedialnej przez laureatkę konkursu szkolnego pt: ,, Historia koszykówki w Szczecinie” dla klas V Aleksandrę Imianowską.
Po tym jakże ciekawym wystąpieniu ożywiliśmy się, widząc jak nasi goście z lekkością prezentują swoje umiejętności na parkiecie między innymi: wsady piłki do kosza, kręcenie piłki na palcu, podania, kozłowanie między nogami itd. Uczniowie nie mogli wyjść z podziwu i nagrodzili koszykarzy brawami na stojąco.
Aby troszkę uspokoić emocje, które sięgały zenitu przeszliśmy do ,, Quizu wiedzy o koszykówce”.  Udział w nim wzięli reprezentanci klasy V A, B, C, D, E wcześniej wyłonieni drogą eliminacji.
Po rozstrzygnięciu konkursu, w którym zwycięską drużyną okazała się klasa V A przeszliśmy do otwartych pytań w kierunku naszych gości. Uczniowie mogli zaspokoić swoją ciekawość odnoście profesji koszykarza. Jak wygląda życie profesjonalnego sportowca, i co zrobić, aby takim się stać?
Pod koniec wizyty wyraziliśmy wdzięczność zawodnikom za przybycie i wręczyliśmy skromne upominki w postaci ich własnych portretów wykonanych przez uczniów klas piątych. Następnie sportowcy rozdali wszystkim chętnym autografy na specjalnie przez nich przyniesionych plakatach z wizerunkiem całego zespołu King Wilki Morskie Szczecin.
Myślę, że to wydarzenie długo zapadnie w pamięci dzieci. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że i zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem przygotowania się uczniów, ich poziomem wiedzy na temat koszykówki, a także entuzjazmu skierowanego w ich kierunku. 

   
nauczyciel wychowania fizycznego Mariola Bartosz