Październik miesiącem dobroci dla zwierząt!

Jak pomagać zwierzętom? – prelekcja Pani Marzeny Białowolskiej

7 października uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniu z Panią Marzeną Białowolską, prezesem Fundacji Dzikich Zwierząt w Szczecinie. Tematem prelekcji była pomoc potrzebującym zwierzętom. Spotykając na drodze ranne zwierzę nie zawsze wiemy co zrobić. Zastanawiamy się, jakie służby powiadomić.

Pani Marzena w sposób zrozumiały dla uczniów opowiedziała o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się jak pomagać rannym jeżom, sarnom i łaniom. Poznaliśmy też srokę, która uratowana, przez Fundację zaczęła naśladować zachowanie ludzi. Stała się opiekunem i żywicielem rannych ptaków. Dzieci zobaczyły w tych dzikich zwierzątkach swoje domowe futrzaki. Każde stworzenie ma serce i za udzieloną pomoc potrafi się odwdzięczyć.

Celem prelekcji było zwrócenie uwagi dzieci na zwierzęta , które żyją wokół nas, oraz pokazanie zależności między światem ludzi i zwierząt. A także uwrażliwienie dzieci na los tych małych stworzeń.

Uczniowie w podziękowaniu za prelekcję przekazali Fundacji Dzikich Zwierząt  samodzielnie zebrane żołędzie oraz zakupione przez rodziców przysmaki dla jeży, borsuków i lisów.

Uwaga! Akcja trwa do 20 października. Kto nie zdążył może się jeszcze przyłączyć.

To będzie nasza malutka z serca płynąca cegiełka na rzecz chorych, rannych i osieroconych dzikich zwierząt.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i zachęcamy do wspierania naszej akcji!